H A K K I M I Z D A  ;

İdemmMaliye Mensupları Kültür ve Sanat Eğitim Merkezi G.S.K. Derneği  Kültürel ve Sanatsal faaliyetlerini gönüllü katılımcılık esasına dayalı olarak yürütmektedir.

                  Kuruluşundan bu yana başta Maliye personellerimiz  ve onların aile bireyleri olmak üzere, çocuklara, gençlere ve yetişkinlerimize her türlü kültürel ve sanatsal eğitimler vermektedir. Kurumumuz,  Yüzyıllardır Kuşaktan kuşağa yaşatılarak gelen ve Öz kültürümüz olan Folklorumuzun bütün dallarını sevdirmek, otantik haliyle öğretmek, öğretirken eğlendirmek, Otantik kostümleriyle sahnelemek ve Halk oyunlarımızı vefolklorumuzun diğer branşlarını geleceğe taşımak mücadelesini her alanda sürdürmektedir.

Kurumumuz  Fatih – Aksaray merkez adresinde, Şişli şube ve Kadıköy Acıbadem Şube adresinde  bulunan salonlarında her yıl cinsiyet ve yaş ayırımı yapmaksızın gönüllü katılımcı esaslı olan personellerimize ve onların çocuklarına, gençlere ve yetişkinlere ücretsiz olarak, bir eğitim  dönemi içerisinde   en az beş farklı  yöre eğitimi öğretilmektedir.

Kurumumuzda eğitim öğretim faaliyetleri,  Hafta içi ve Hafta sonu olarak akademik eğitim anlayışı içerisinde,Bir yıllık eğitim – öğretim dönemi süresince yürütülmektedir.  Dönem sonunda ise başarılı olan ve devamsızlığı bulunmayan katılımcılara,  İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapmış olduğumuz  Protokol gereğince  kurs bitirme Sertifikası  verilmektedir.

Kurumumuzdagörev yapan, sözleşmeli  öğretmenlerimizin tamamı,  Devlet Konservatuarı Halk oyunları ve Halk müziği bölümü  mezunu olup. Bu işi kendine meslek edinmiş, en az bir enstrüman çalabilen, tecrübeli ve son derece  Profesyonel  öğretmenlerdir.  Derslerimiz; görsel, bedensel hareket tekniğine dayalı ve Canlı müzik eşliğinde yapılmaktadır. 

                   Kurumumuz katılımcılardan oluşturduğu halk oyunları topluluğu ile Halk oyunları yarışmalarında, özel gösterilerde, TV programlarında ve yılsonu gösterilerinde canlı performans sergilemektedir.Ayrıca ; Unesco – Cioff üyesi olup, her yıl yurtdışında  düzenlenen Uluslar arası  folklor festivallerine ve yarışmalarına ülkemizi temsilen katılmakta ve  bu güne kadar gittiği yerlerde, Ülkemizi  layıkı  ile temsil etmekte olup,  hem ülkemizi, hem de oyunlarımızı en iyi şekilde tanıtmaktadır.  

Kurumumuz  işini ciddiyetle ve samimiyetle yapan, halk oyunları alanında saygı duyulan, faaliyetleri  ilgi ile izlenen,  adından övgü ile söz edilen marka bir değer olmuştur. 

IDEMM

MALIYE  MENSUPLARI  KÜLTÜR VE SANAT  EGITIM  MERKeZI